« Travanj 2024 »

PROTOKOL O POČETKU NASTAVNE GODINE I IZVOĐENJU NASTAVE
Autor: Ivana Kolega, 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji,

Vjerujem da vam je već svima poznato da je Hrvatski zavod za javno zdravstvo dana 24. kolovoza 2020. godine objavio nove Upute namijenjene za rad osnovnih škola u školskoj godini 2020./2021. Prema sadašnjim epidemiološkim uvjetima rad u školi uz pridržavanje preporučenih uputa smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće,  Stoga, od ponedjeljka 7. rujna 2020. godine svi roditelji trebaju poslati učenike razredne i predmetne nastave u školu.

Kako bi svima olakšali povratak u školu i još jednom napomenuli što je bitno za uspješnu realizaciju nastave izradili smo provedbeni plan kroz nekoliko točaka.

PROVEDBENI PLAN OTVARANJA I ORGANIZACIJA NASTAVE OSNOVNE ŠKOLE BRAĆE RADIĆ, PRIDRAGA ZA POČETAK ŠKOLSKE GODINE 2020./2021.

1. ORGANIZACIJA RADA U ŠKOLI

- Nastava u školi će biti  organizirana  za učenike predmetne i razredne nastave u jutarnjoj smjeni s početkom u 8,00 sati.

- Nastava će biti  organizirana  u školi za sve predmete. O izvođenju dopunske i  dodatne nastave te izvannastavnih aktivnosti dobit ćete upute od učitelja u ponedjeljak

- Svaka odgojno–obrazovna skupina boravi u jednoj prostoriji-učionici

- Djeca će u klupama sjediti na udaljenosti od 1,5 m ili više, a u nekim

slučajevima (nastava informatike) učenici će morati nositi medicinske maske

- Koliko je god moguće smanjit će se fizički kontakt djece iz jedne odgojno-obrazovne

skupine s drugom djecom, roditeljima/starateljima druge djece i drugim djelatnicima

ustanove

- Zabraniti će se ulazak drugih osoba u prostoriju sve dok djeca borave u njoj

- Nastava tjelesne i zdravstvene kulture izvodit će se na otvorenom prostoru dok god budu

to dozvoljavali vremenski uvjeti

- Do daljnjeg su zabranjeni svi posjeti školama (npr. gosti-predavači, kazališne predstave)

- Poticat će se boravak djece na otvorenom

1. ORGANIZACIJA PROSTORA

Nastava će se organizirati prema rasporedu učionica:

1.RAZRED – učionica 1. razreda (učenici ulaze na vanjska vrata učionice na istočnoj strani    škole)

2.RAZRED – dosadašnja učionica 5. razreda (učenici ulaze na sjeverni, glavni ulaz škole)

3.RAZRED – učionica desno od sjevernog ulaza škole (dosadašnja učionica 2. razreda)

4.RAZRED – Učionica 3. razreda (učenici ulaze na vanjska vrata učionice na istočnoj strani škole.)

5.RAZRED – učionica 6. razreda (ulaz na južnoj strani škole iz maslinika)

6.RAZRED –  učionica 7. razreda (ulaz na južnoj strani škole iz maslinika)

7.RAZRED –  učionica 8. razreda (ulaz na južnoj strani škole iz maslinika)

8.RAZRED – učionica 4. razreda ( učenici ulaze na južni ulaz škole.)

1. DOLAZAK DJECE U ŠKOLU

- Djeca pred školu dolaze najranije od 7.20 do 7,55, nastava počinje u 8.00

- Učenici 2. i 3. razreda ulaziti će u pratnji dežurnog djelatnika u  školsku zgradu na glavni ulaz, učenici  8. razreda će ulaziti sa južnog ulaza, učenici 5., 6. i 7. razreda ulaze u školu na južni ulaz (ulaz u masliniku), a učenici 1. i 4. razreda ulaze u školu na istočnoj strani škole na vanjskim ulazima svojih učionica. Molim da se učenici nakon izlaska iz autobusa tako i grupiraju pazeći na distancu i ne miješanje s učenicima drugih razreda.

Napomene:

- Nije potrebno da roditelji/skrbnici dovode dijete u školu ili odvode iz škole, ali ukoliko se roditelji odluče dovoditi i odvoditi djecu potrebno je izbjegavati kontakt s drugim roditeljima te je zabranjen ulazak u školu

- Obavezno je korištenje medicinske maske pri ulasku u školu na putu do učionice te pri prolasku hodnikom (ukoliko učenik ide na toalet ili na putu za knjižnicu i sl.)

- Na svim ulazima u školu bit će barijere za dezinfekciju potplata te pripremljeno sredstvo za dezinfekciju ruku i upute za korištenje

- Prostor učionice će se redovito prozračivati i to spremačica prije i nakon nastave i učiteljica tijekom nastave. Nakon nastave kompletna dezinfekcija svih prostorija

1. ZAŠTITA DJECE
  • Roditelj/skrbnik ima obvezu ujutro, prije polaska djeteta, u školu izmjeriti tjelesnu temperaturu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne dovodi dijete u školu, već se javlja učiteljici, izabranom pedijatru ili obiteljskom liječniku radi odluke o testiranju na COVID-19.
  • Ako dijete razvije simptome COVID infekcije tijekom boravka u školi učiteljica će odmah obavijestiti roditelje, koji moraju u najkraćem roku doći po dijete.
  • Djeca sa znakovima drugih bolesti, ne dolaze u školu.
  • Molimo roditelje da pri dolasku u školu djecu opskrbe medicinskom maskom (preporuka je da to budu platnene i perive maske radi manjih troškova), a u slučaju gubitka ili oštećenja iste škola će imati određeni broj rezervnih jednokratnih.
  • Djecu treba poticati na fizičku distancu, higijenu ruku, ne dodirivanje usta, nosa, očiju i lica te da pri kihanju i kašljanju treba okrenuti lice od drugih osoba.

1. ZAŠTITA DJELATNIKA
  • Svi djelatnici će svakodnevno ujutro, prije dolaska u školu mjeriti temperaturu, o čemu će se voditi evidencija
  • U slučaju povišene tjelesne temperature kod zaposlenika, ravnatelj škole će obavijestiti liječnika i postupiti prema uputama HZJZ-a.
  • Djelatnici u školi moraju nositi maske (kad se nalaze van učionice) te se pridržavati općih uputa socijalnog distanciranja i održavanja higijene.
  • Djelatnici se izvan ustanove i nakon radnog vremena moraju pridržavati općih uputa socijalnog distanciranja i održavanja higijene.

Ravnatelj: Antonio Zubčić

Pridraga, 3. rujna